Tydzień 5: Wpajanie skojarzeń

Faza wpajania skojarzeń trwa od czwartego do siódmego tygodnia życia. To, czego się nauczy w tym okresie, zapamięta na całe życie.


Nasze szczenięta ten czas spędzają z matką i rodzeństwem z miotu. To matka zaczyna zabawy bardziej lub mniej brutalne, ucząc je podstawy uległości i poddania. Dla późniejszego zachowania socjalnego psa jest to niezmiernie ważne. Szczeniaki przewracają się wtedy na grzbiet, odsłaniając szyję i brzuszek. Oznacza to całkowite poddanie się. Pies, który nie nauczy się w młodym wieku, może mieć problemy w kontaktach z innymi psami. W czasie tych „brutalnych” zabaw szczenięta doświadczają przewagi psa dorosłego.


W tej fazie bardzo ważne jest, aby szczeniak nabrał zaufania do człowiek. Nie wystarczy, że widzi go w czasie karmienia. Musi dotykać człowieka. A ten zaś brać go na ręce, pieścić i bawić się z nim. Im częstsze i bardziej pozytywne są wzajemne kontakty, tym bardziej przywiązany do człowieka pies będzie w przyszłości.


Oto dbamy dla Państwa, aby nasz szczeniak wiedział, że jesteście dla niego przyjacielem przewodnikiem oraz wparciem.#Szczeniaki5tygodni #OwczarekNiemiecki #BlackWind #MIotA

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Ikona społeczna
  • Czarny Instagram Ikona